Чернеча гора знову стала місцем духовної єдності. Тут відбулись заходи до 164-ої річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка.
З міркувань безпеки учасники не пройшли його шляхом, як це було зазвичай. Однак ушанували пам’ять Кобзаря.
– Бо це – про нас, про українців, які знають свою історію і цінують своїх героїв, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – «Встане правда! Встане воля!» Ці слова з поеми «Кавказ» звучать як гасло нашої боротьби, підтримують супротив і волю до Перемоги. І до неї ми йдемо зі словами Тараса на вустах. На шевронах і прапорах.
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький звернув увагу на актуальність спадщини Кобзаря в умовах нової російської агресії.
– Місце, де ми сьогодні зібралися, вже 164 роки є точкою опори всього українського, – сказав він. – Як і за часів Шевченка, так і нині росія знову намагається знищити нашу мову, культуру, історію й право бути собою. Заборона писати і малювати, за що Тараса тримали в засланнях, перетворилась на воєнні злочини та ракетні удари. Сьогодні «рускій мір» насаджується не ідеологами, а російською армією.
Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів перше богослужіння в Успенському соборі та освятив престол.
– Сьогодні ми вперше звершуємо богослужіння й освячуємо престол в Успенському соборі, повертаючи історичну справедливість, – зазначив він. – Давні українські святині повертаються до лона Української церкви. Це ще один крок до духовної єдності й нашої перемоги.
Нагадаємо, стародавній храм часів Київської Русі в Каневі – Успенський собор у Каневі – рішенням суду повернули в державну власність.