Загальна інформація
Центр надання соціальних послуг Степанківської сільської ради Черкаської області є комплексним закладом соціального захисту населення, відділення та персонал якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Комунальний заклад має два відділення: відділення соціальної роботи та відділення соціальних послуг за місцем проживання.
Основними завданнями Центру є:
– виявлення осіб/сім’ї і веде їх облік;
– проведення оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах;
– надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг;
– надання допомоги особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем;
– забезпечення соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
– забезпечення соціального патронажу осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування таких покарань на підставах, передбачених законом, за повідомленням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської районної державної адміністрації, Степанківської сільської ради , бере участь у роботі спостережних комісій;
– складання плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
– внесення відомостей до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
– проведення моніторингу та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг;
– створення умов для навчання та підвищення кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги;
– взаємодія з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, фізичними особами – підприємцями, які в межах компетенції у відповідній територіальній громаді надають допомогу особам/сім’ям та/або здійснюють їх захист;
– інформування населення Степанківської сільської територіальної громади та осіб/сім’ї індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, які він надає, умови та порядок їх отримання. Інформація на паперових та інших носіях повинна викладатися із забезпеченням контрасту і розміру шрифту, які даватимуть змогу вільно читати її, зокрема особам із порушеннями зору і тим, що переміщуються у кріслах колісних.
Центр також:
– здійснює профілактичну роботу для недопущення складних життєвих обставин у осіб і сімей;
– виявляє осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
– проводить оцінювання потреб у соціальних послугах;
– надає допомогу у розв’язанні соціально-побутових проблем;
– забезпечує соціальний супровід сімей із дітьми-сиротами.
Куди можна звернутись для надання соціальних послуг:
- відділення соціального захисту населення виконавчого комітету Степанківської сільської ради;
Які документи необхідно подати:
1.Заява для надання соціальної послуги.
2.Паспорт громадянина України.
3.Посвідчення про взяття на облік бездомної особи за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 09.09.2011 № 348 „Про затвердження форми посвідчення про взяття на облікˮ, для іноземців та осіб без громадянства – довідка про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту / посвідчення біженця / паспортний документ іноземця та посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання.
4.Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, внесені до паспорта громадянина України, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера.
5.Копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю).
6.Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю).
7.Копія довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (за наявності).
8.Висновок про стан здоров’я особи, яка потребує надання соціальних послуг, за формою, затвердженою наказом МОЗ від 09.03.2021 № 407.
9.Копія рішення органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (за наявності).
10.Копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена).
11.Копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності).
12.Рішення органу опіки та піклування про надання соціальних послуг (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника).
13.Копія документа, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника), з пред’явленням оригіналу.
14.Копія паспорта громадянина України опікуна або піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника).
15.Акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи.
16.Декларація про доходи та майновий стан осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
17.Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності). У разі технічної можливості копія зазначеної довідки подається в електронній формі з використанням мобільного додатка „Портал Дія”.
18.Копія свідоцтва про народження дитини віком до 18 років (за потреби).
19.Копія індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю за формою, затвердженою МОЗ (за наявності інвалідності).
20.Копія пенсійного посвідчення або посвідчення особи, яка отримує державну соціальну допомогу (за наявності), з пред’явленням оригіналу.
Підставою для отримання послуги є перебування осіб/сім’ї у складних життєвих обставинах та які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених такими чинниками:
а) похилий вік;
б) часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
в) невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;
г) психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
ґ) інвалідність;
д) бездомність;
е) безробіття;
є) малозабезпеченість особи;
ж) поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
з) ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
и) втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
і) жорстоке поводження з дитиною;
ї) насильство за ознакою статі;
й) домашнє насильство;
к) потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
л) шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
Підстави для відмови у наданні послуги
- Ненадання надавачем тих соціальних послуг, яких потребує особа/сім’я
- Відсутність потреби осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, в соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї
- Наявність в особи відповідно до медичного висновку медичних протипоказань, перелік яких затверджується МОЗ (рішення про надання соціальних послуг приймається після усунення таких протипоказань)